Home » Salon » Sofa w salonie – jakie obicie wybrać?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że jednym z najważniejszych mebli w salonie jest oczywiście sofa. Trzeba mieć na uwadze, że przy oglądaniu telewizji potrafimy dziś spędzić całe dnie, a przecież najlepiej TV ogląda się w salonie, gdzie telewizor mamy największy i najlepszy. Jednakże sofa to nie tylko mebel, który ma posłużyć nam. Nie zapominajmy tutaj też o gościach, których przyjmujemy, bo jeśli już kogoś zapraszamy, to oczywiście do salonu. Bardzo ważne jest więc także i to jakim materiałem jest ona obita. Jaki mamy tutaj wybór?

Skóra

W pierwszej kolejności trzeba przyjrzeć się skórze, która jest uznawana za materiał dla najbardziej zamożnych. Z pewnością jest to prawda, bo trzeba pamiętać, że meble skórzane są także i najdroższe. Mimo wszystko nie jest żadną tajemnicą, że także najwięcej mogą one nam zaoferować, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć jakość.

Słabszą wersją skóry naturalnej jest oczywiście tak zwana ekoskóra. Tej jednak się nie poleca. Jest to materiał dość słaby, który ponadto może być bardzo nieprzyjemny.

Tkanina

Nie zapomnijmy tutaj także o klasycznych tkaninach, które z pewnością sprawdzą się wyśmienicie, jeśli w mieszkaniu mamy jakieś zwierzęta. Wówczas nie będą one narażone na uszkodzenia mechaniczne powstałe z ich strony, a więc na przykład zadrapanie. Na tkaninie takich zadrapań widać nie będzie. Należy jednak pamiętać, że tkaniny grubo tkane nie będą tak odporne na nasze zwierzaki jak tkaniny w typie zamszu. Należy też pamiętać, że tkaniny mogą być różnej jakości, ale mimo wszystko dobra, lub bardzo dobra tkanina nadal pozostaje tańszym wyborem od skóry naturalnej.

Tak więc wybór na pewno jest dziś spory. Wiele zależy oczywiście od naszego budżetu, ale mamy dziś w tym zakresie, w czym wybierać i nie podlega to żadnym wątpliwościom.

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.vieridivani.pl/katalog-mebli/nowoczesne-narozniki/perfection-naroznik-z-pneumatyczna-polka

Zapisz

Zapisz

2 thoughts on “Sofa w salonie – jakie obicie wybrać?

  1. XXX napisał(a):

    Zdecydowanie najlepsza będzie skóra.

    1. ccleea napisał(a):

      To prawda, popełniłam błąd kupując ekoskórę na sofę. Mam tyle szczęścia, że producent mebla nie stwarza problemów z reklamacjami, przynajmniej po raz drugi. Jestem blisko zmiany obicia, lub mebla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*