Home » Sypialnia » Jak powiększyć niewielką przestrzeń w sypialni?
Jak powiększyć niewielką przestrzeń w sypialni?

Jak powiększyć niewielką przestrzeń w sypialni?

Wielu z nas zmaga się z problemem niewielkich pomieszczeń, które aranżujemy na swoje sypialnie. Jeśli także i ty masz taki problem warto wiedzieć, jak w kilku krokach możemy ją optycznie powiększyć.

Jasne podłogi i ściany

Przede wszystkim nie możecie sięgać po kolory ciemne i stonowane. W małych przestrzeniach należy sięgać po farby w jasnych odcieniach. Dotyczy to zarówno ścian, jak i podłóg. Jeśli w tym drugim przypadku jest już na to za późno, rozjaśnić sypialnię możesz, układając na podłodze jasny dywan.

Optyczne powiększenie

Najłatwiejszym sposobem na optyczne powiększenie małej sypialni, jest umieszczenie w jej wnętrzu luster. Dzięki nim wnętrze będzie wydawało się znacznie większe niż w rzeczywistości. Dobrym pomysłem na zamontowanie luster są szafy wnękowe. Dodatkowo możemy umieścić je na suficie.

Miejsce na przechowywanie

W małym pomieszczeniu sypialnianym powinniśmy zagospodarować odpowiednie miejsce na przechowywanie. Najlepiej sprawdzi się oczywiście zabudowa wnękowa, która dodatkowo będzie wyposażona w lustrzane lub jasne fronty. Dodatkowo warto pomyśleć na pojemnymi szafkami nocnymi lub łóżkiem z pojemnikiem, w którym schować możemy nie tylko pościel.

Dekoracje i dodatki

W takich sypialniach nie należy przesadzać z dodatkami, gdyż ich nadmiar może dać zupełnie odwrotny od oczekiwanego efekt. Na pewno polecamy lekkie, zwiewne zasłony oraz narzuty w jasnych odcieniach, które stworzą przytulny nastrój.

Oświetlenie

Bardzo ważnym punktem jest oświetlenie, do którego często nie przywiązujemy wielkiej wagi. Odpowiednio zaaranżowane oświetlenie pozwoli bowiem stworzyć przytulną przestrzeń. Poza głównym oświetleniem sufitowym należy znaleźć miejsce na lampki nocne. Zastąpić je możemy wiszącymi kinkietami, co pozwoli zaoszczędzić miejsce na powierzchni samych lampek.

One thought on “Jak powiększyć niewielką przestrzeń w sypialni?

  1. Iwona napisał(a):

    Wszystkie opcje mają tak swoje zalety, jak i wady. Nic nie może się równać ze zwykłym łóżkiem. Nawet jeżeli znajdzie się na nim słabej klasy materac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*