Home » Sypialnia » Jak stworzyć w sypialni wyjątkowy nastrój?
sypialnia

Nastrój w każdym pomieszczeniu budowany jest za pomocą bardzo różnych środków. Najczęściej zapomina się o tych najbardziej oczywistych i podstawowych. Nie trzeba przesadnie kombinować, żeby nasza sypialnia nabrała zupełnie odmiennego wyglądu.

Od czego zacząć?

Najprościej jest zacząć od oderwania naszego łóżka od ściany – jeśli znajdzie się w centralnym punkcie pokoju, dopiero wtedy nabierze odpowiedniego znaczenia. W ten sposób przygotujemy dla siebie oraz partnera niemal alkowę…

Krok drugi: zmiana wystroju

Aby nasza sypialnia nabrała zupełnie innego charakteru, można pokusić się o naddanie nad nim baldachimu. Jego kształt czy materiał jest dowolny, podobnie jak rodzaj stelaża, na jakim będzie się opierać. Tutaj zdecydowanie powinniśmy dać upust swojej fantazji i znaleźć ciekawe rozwiązanie, które będzie jednocześnie praktyczne oraz intrygujące.

Zmień coś!

Zawsze warto zmieniać również niewielkie rzeczy, takie jak rodzaj czy kolor pościeli, z jakiej zwykle korzystasz. Może atłas czy aksamit podkreśli nowy charakter twojej sypialni? Można zdecydować się również na inną kapę osłaniającą łóżko niż dotychczasowa, a także zainwestować w stos kolorowych poduszek, odpoczywanie wśród których z pewnością będzie najlepszym rozwiązaniem. Z dodatków warto zmienić także lub uzupełnić dywaniki, po jakich wchodzicie do łóżka, a także obrazy znajdujące się na ścianach. Czasem wystarczy zmienić naprawdę dosłownie kilka szczegółów, żeby jakieś konkretne miejsce zmieniło diametralnie swój charakter.

2 thoughts on “Jak stworzyć w sypialni wyjątkowy nastrój?

  1. Beata pisze:

    Zrobiłam coś takiego w zeszłym tygodniu ze swoją sypialnią. Efekt był powalający!

  2. Krystyna pisze:

    Faktycznie, chyba takie właśnie zmiany widać najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*