Home » Sypialnia » Komfortowy sen bez sypialni? To możliwe!

Wiele osób błędnie zakłada, że prawdziwy spokój i odpoczynek może dać sypialnia. A przecież w większości mieszkań nie ma takiego pomieszczenia. Dysponujemy niewielkimi przestrzeniami i wygospodarowanie osobnego pokoju, który będzie pełnił rolę sypialni to dla wielu z nas marzenie dalekie od realizacji. Jednak przy odrobinie chęci i dobrym zagospodarowaniu przestrzeni, którą mamy możemy cieszyć się komfortowym snem. Jednocześnie nie zakłócając też innych funkcji pokoju, w którym śpimy? Jak urządzić wielozadaniowy pokój, by spełniał on wszystkie swoje role, a jednocześnie nie stracił tak istotnego waloru, jaki jest piękno? Przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

Wielozadaniowe meble to podstawa

Zazwyczaj pokój, w którym śpimy jest również pokojem dziennym dla całej rodziny. Stąd też musi połączyć w sobie funkcje sypialni i salonu. Aby było to możliwe musimy kupić wielozadaniowe meble. Nie sprawdzi się tutaj tradycyjne łóżko okrągłe. W ciągu dnia musimy bowiem zapewnić domownikom i gościom miejsce do siedzenia. Meble wypoczynkowe typu sofa z funkcją spania czy tradycyjne narożnik pozwolą na wygodne użytkowanie pokoju dziennego i zamianę go w sypialnie, gdy nadejdzie taka potrzeba.

Mobilność mebli

Wiele osób odczuwa dyskomfort z powodu konieczności przestawiania mebli, np. stołu kiedy trzeba rozłożyć łóżko. Warto więc pomyśleć o tym w momencie zakupu mebli. Zamiast stawiać przy meblach wypoczynkowych ciężki i obszerny stół, lepiej zainwestować w niewielki i lekki stolik kawowy, a w zamian stworzyć strefę jadalnianą niekolidującą z miejscem do spania.

2 thoughts on “Komfortowy sen bez sypialni? To możliwe!

  1. Majka napisał(a):

    Ja mam stolik na kółkach i problem odsuwania i przysuwania z głowy.

  2. Leszek napisał(a):

    Łóżko okrągłe chyba w ogóle rzadko się sprawdza. Chyba że w wielkiej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*