Home » Sypialnia » Łóżko z pojemnikiem na pościel
Łóżko z pojemnikiem na pościel

Łóżko z pojemnikiem na pościelWielu z nas wybierając łóżka do swojej sypialni staje przed dylematem wyboru łóżka z pojemnikiem czy też tego, które jest go pozbawione. W tym wpisie zajmiemy się tą pierwszą opcją.

Rozmiar

Wymiary łóżka oczywiście uzależnione powinny być od wielkości sypialni. Standardowe rozmiary łóżek z pojemnikiem dla dwóch osób to 160×200 i 140×200. Należy jednak pamiętać, że są to wymiary powierzchni spania, a więc materaca. Łóżko na ogół jest o kilka centymetrów dłuższe, jak i szersze.

Pojemnik

Najważniejszy, zwłaszcza dla osób mieszkających w blokach lub małych mieszkaniach jest pojemnik, w którym możemy chować nie tylko pościel. W zasadzie może on spełniać doskonale rolę szafy i przechowywanie tam wszelkich kap, zasłon, a nawet ubrań nie powinno stanowić problemu. Jest to w związku z tym rozwiązanie praktyczne.

Rodzaje łóżek z pojemnikiem

W zasadzie łóżka wyposażone w pojemnik możemy podzielić na trzy rodzaje ze względu na sposób jego otwierania. I tak wyróżniamy łóżka z podnoszonym stelażem, łóżka z otwieraniem bocznym, jak i te z szufladami. Najlepiej sprawdza się tutaj ta pierwsza wersja. Wówczas łóżko wyposażone jest w jeden materac podnoszony do góry. Łóżka z otwieraniem bocznym mają natomiast dwa materace, co powoduje, że pomiędzy nimi znajduje się przestrzeń powodująca dyskomfort.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*