Urządzanie własnych czterech kątów to nie lada wyzwanie. Niezależnie od tego, czy przyjdzie nam zaaranżować małą kawalerkę, kilkupokojowe mieszkanie w bloku czy duży jednorodzinny dom na obrzeżach miasta, bez dobrego pomysłu i konceptu wszystko najprawdopodobniej skończy się wnętrzarską klapą. Pierwszym krokiem do sukcesu, jest przede wszystkim nakreślenie stylu, w którym chcemy urządzać nasze domowe gniazdko. Zależnie od osobistych upodobań i założonego budżetu możemy wybierać spośród klasycznego stylu kolonialnego, ekstrawaganckiego loftu lub bardziej stonowanego i minimalistycznego stylu skandynawskiego. Ten ostatni, od lat podbija serca ludzi na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że i w tym roku będzie na absolutnym topie wnętrzarskich aranżacji. Dlaczego? Co sprawia, że styl skandynawski jest taki modny? My wiemy!

Harmonijny minimalizm, czyli poszukiwanie spokoju ducha

Pierwszą z cech, która wyróżnia styl skandynawski na tle innych stylów jest bez wątpienia harmonijny i stonowany minimalizm aranżacji. Proste, nieskomplikowane konstrukcje, jasne dodatki oraz wszechobecne drewniane motywy to zestawienie, które pozwala odetchnąć po ciężkim dniu w nieustannie pędzącym świecie. Wnętrza urządzone na skandynawską modłę roztaczają nad domownikami delikatną aurę spokoju i bezpieczeństwa, a dzięki minimalistycznym wzorom i dekoracją pozwalają skutecznie się zrelaksować i odpocząć od wszechobecnych rozpraszaczy, migających powiadomień i błyskających świateł.

Obszerne wnętrze, nawet w pozornie ciasnej kawalerce

Drugą z najważniejszych cech stylu skandynawskiego, która przeważa na jego korzyść w popularności wśród trendów wnętrzarskich jest jego prosta adaptacja, do każdej przestrzeni i rodzaju pomieszczenia. Realizując projekt w tym stylu, nie ma mowy o problemach ze znalezieniem odpowiednich mebli czy dodatków, gdyż ich ogromny wybór znaleźć bez problemu można w meblarskich gigantach z północy, czyli Ikea, czy Jysk. Dodatkowo skandynawska stylistyka i kolorystyka sprawia, że zaaranżowane wnętrze sprawia wrażenie optycznie większego. Nie ma tu niepotrzebnego zagracenia, zaciemnionych kątów czy bezsensownych dodatków. Wszystko jest harmonijne, otwarte i rozjaśnione!