Powinniśmy wiedzieć, że wybór kuchennych baterii powinien być jak najbardziej przemyślany. Na rynku znajdziemy naprawdę bardzo wiele baterii. Duży kłopot jednak stanowi dla nas wybór ten jednej jedynej. Na przestrzeni lat baterie znacznie zmieniły oblicze na przestrzeni ostatnich lat. Zatem, aby wybrać najlepszą baterię musimy poznać ich wszystkie rodzaje.

Kryterium doboru - funkcje

baterie kuchenneKryterium doboru kuchennej baterii powinniśmy oprzeć na funkcjach, które posiada jak i także na jej zewnętrznym wyglądem. Musimy jednak pamiętać, że jest to część kuchenna, która jest dosyć intensywnie eksploatowana. Do tego jest poddawana różnych czynnikom, które powodują różne zużycie. Do nich niewątpliwie należy sama jakość wody. Wielkość, kształt, sposób sterowania, kolor oraz miejsce montażu to wszystko co na uwadze musimy mieć gdy wybieramy baterie kuchenne.

Naścienne oraz stojące baterie

Baterie kuchenne stojące montuje się bezpośrednio na blacie czy też w otworze zlewozmywaka. Jest to obecnie wersja najpopularniejsza baterii. Pod zlewozmywakiem do baterii jest podpięta zimna jak i także ciepła woda. Ma to miejsce za pomocą elastycznych złączy. Montaż taki jest bardzo prosty. Rozmiar i otwory baterii są zunifikowane. Zatem wymiana na znacznie inny model nie przysporzy nam żadnych problemów. Z kolei naścienne baterie są przykręcane bezpośrednio do złączy zimnej oraz ciepłej wody, które wychodzą ze ściany. Popularność tego rozwiązania znacznie maleje. Sama produkcja nawet została skierowana do odbiorców, którzy baterie kuchenne wymieniają bez remontu instalacji.

Baterie dwu uchwytowe i jedno uchwytowe

Baterie jednouchwytowe to takie baterie, w których przy pomocy jednego uchwytu wybieramy samą temperaturę wody jak i także rodzaj strumienia. Woda jest ustawiana za pomocą plastikowej oraz ceramicznej głowicy w środku baterii. Dwu uchwytowe to takie baterie, w których się znajdują dwa pokrętła, które służą do mieszania się wody. Każdym z nich regulowana jest sama intensywność strumienia wody. Jednouchwytową baterię obsługuje się zatem jedną ręką. Jest to rozwiązanie praktyczniejsze od tej dwu uchwytowej.

Najważniejsza jest wylewka

Baterie kuchenne muszą obowiązkowo być praktyczne. Służą one do mycia produktów żywnościowych, naczyń oraz także potrafią napełniać duży garnek. Zatem muszą mieć o wiele większy zasięg oraz funkcjonalność od baterii łazienkowych. O samej funkcjonalności baterii w dużej mierze decyduje wylewka. Wylewki dzielą się na nieruchome, ruchome, kilku uchwytowe, jednouchwytowe, sprężynowe czy też wysokie.