Kuchnia niewątpliwie jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Obecnie nie wystarczy, by była praktyczna. Warto też zadbać o estetykę, jak i wprowadzić ekologiczne rozwiązania. Dzięki temu zyskacie wygodę, a przy tym obniżycie rachunki. Poznajcie więc top 5 akcesoriów, które są must-have.

Top 1: Czysta woda dzięki filtrom Brita 

Woda to życie. WHO zaleca picie minimum 2 litrów wody dziennie. Nie ma się jednak co oszukiwać, wiele osób kupuje wodę butelkowaną i niestety przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Nie oznacza to wcale, że trzeba pić wodę kranową, której smak pozostawia wiele do życzenia. Warto, a nawet trzeba zdecydować się na filtry Brita. Czas poznać ich zalety. Filtr Brita zmiękcza wodę, zdecydowanie redukuje ilość kamienia, a przy tym poprawia jej smak. Możecie też przygotować na bazie takiej wody niezwykle smaczne napoje. Filtr do wody Brita wpływa korzystnie na sprzęty kuchenne takie jak czajnik czy ekspres. Nie będą one zachodzić kamieniem, a więc nie tylko będą lepiej się prezentować, ale też utrzymanie ich w czystości będzie łatwiejsze. Podobnie wydłuży się czas użytkowania tych urządzeń. Brita filtry do wody mają najczęściej w składzie wymiennik jonowy. Polecamy choćby Brita filtr do wody z serii Maxtra Plus. W jego składzie jest filtr węglowy, który wyprodukowany jest z łupin orzecha kokosowego. Skutecznie usuwa on zanieczyszczenia oraz szkodliwe metale ciężkie. Filtr Brity cechuje korzystna cena i naprawdę dobra efektywność zatem. Brita filtr to must-have w każdej ekologicznej kuchni.      

Top 2: Drewniane łyżki do gotowania oraz deski do krojenia 

Akcesoria kuchenne niewątpliwie są bardzo ważne. W końcu zapewniają wygodę. Jednak niestety nadal wiele osób wybiera te z plastiku, a to duży błąd. Warto postawić na drewniane łyżki czy deski do krojenia, choćby dlatego, że są one naturalne, podobnie jak ich cały proces produkcji. Można też je czyścić. Jednocześnie utrzymanie ich w czystości nie nastręcza problemów. Drewno nie sprzyja dużemu namnażaniu bakterii. Jednocześnie trzeba pamiętać, by właściwie o nie dbać, gdyż niestety są podatne na wilgoć. 

Top 3: Wielorazowe ręczniki papierowe 

Chyba każdy wie, że zużycie ręczników papierowych w kuchni jest naprawdę duże, a przy tym nie należą one do najtańszych. Na szczęście można zamiast zwykłych ręczników postawić na bambusowe, które są wielorazowego użytku. Świetnie chłoną wilgoć. Można do nich wycierać ręce, ale też przecierać nimi zabrudzenia. Oczywiście przyczyniacie się też do ratowania drzew. Wyobraźcie sobie, że każdego dnia ponad 50 tys. drzew jest wycinanych tylko po to, aby pokryć zapotrzebowanie na jednorazowe ręczniki papierowe. 

Top 4: Wypiekacz do chleba 

Któż z nas nie lubi smacznego i pachnącego chleba? Jednak trzeba przyznać, że produkt, który można kupić w większości piekarni nie ma wiele wspólnego z naturalnym, prawdziwym pieczywem. Dlatego warto zdecydować się na wypiekacz do chleba. Warto tutaj wiedzieć, że maszyna do wypieku jest naprawdę łatwa w użyciu. Można wręcz powiedzieć, że jest intuicyjna. Automaty do pieczenia chleba pozwalają na przygotowanie bochenka niezwykle szybko. Co ciekawe maszynka do pieczenia chleba umożliwia przygotowanie bezglutenowego pieczywa, klasycznego białego czy pełnoziarnistego. Wybierając automaty do pieczenia chleba, trzeba zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Urządzenia do pieczenia chleba z opóźnionym startem, regulacją stopnia zarumienienia czy wielkości wypieku wcale nie muszą być drogie. Jednocześnie to Wy macie wpływ na produkty, których używacie. Urządzenie do pieczenia chleba nie pobiera dużej ilości energii. Możecie do wypieków dodawać też ulubione ziarna. Wiadomo, że każde urządzenie z czasem się zużywa, dlatego warto postawić na Silvercrest części zamienne, by móc cały czas cieszyć się świetnym smakiem wypieków. 

Top 5: Mniejsze zużycie wody, czyli bateria kuchenną z perlatorem

Warto jeszcze zdecydować się na baterię kuchenną z perlatorem. Dzięki niemu zużycie wody będzie zdecydowanie mniejsze. Wyobraźcie sobie, że możecie zaoszczędzić nawet do 5 litrów na minutę! Dla porównania zwykła bateria pozwala na przepływ wynoszący 13 litrów/minutę.