To w jaki sposób mieszkanie lub dom jest oświetlone, wpływa bezpośrednio na efekt, jakim będzie charakteryzowało się pomieszczenie. Dobrze dopasowane źródło światła potrafi wydobyć więcej wdzięku z otaczającej człowieka przestrzeni oraz wprowadzić różnorodną atmosferę. W zależności od potrzeb strategiczne rozmieszczenie oświetlenia pozwala na uzyskanie zarówno mocnego bijącego światła, jak i bardziej stonowanego, atmosferycznego. Wszystkiego jednak jednym żyrandolem lub lampą sufitową się nie załatwi.

Nie tylko lampa na suficie

Dawniej przyjęło się palić jedynie „górne” światło (np. żyrandol), gdy chciało się oświetlić pomieszczenie. W efekcie takich działań otaczające sprzęty były silnie oświetlone, często odbijając światło – szczególnie, jeśli w pomieszczeniu znajdowały się szklane dodatki lub większe elementy. W skutek złego dopasowania człowiek często czuł się jak pod lupą, mrużąc oczy we własnym domu lub mieszkaniu. Sposobem na wprowadzenie ciekawej, niebanalnej atmosfery, która pozwoli myślom płynąć spokojnie, jak i praktycznie doświetli przestrzeń w stylowy sposób jest lampa stojąca podłogowa. Jest to stylowy oraz praktyczny dodatek, który szybko tchnie nowe życie do domowej lub mieszkaniowej przestrzeni. Lampa stojąca podłogowa to coraz częściej wybierane dopełnienie. Konsumenci cenią sobie możliwość skierowania źródła światła w różne strony, bez konieczności instalowania szyn na suficie z przyczepionymi np. lampami LED. Zmiana położenia jest kluczowa, lampa podłogowa może zarówno być dodatkowym, jak i głównym źródłem światła w pomieszczeniu. Relaks na kanapie, w fotelu przy książce nabiera dzięki temu dodatkowi na uroku i dostarcza większego komfortu.

Wybrać jakość

Lampa stojąca podłogowa jak każdy sprzęt użytkowy się eksploatuje. Wybranie odpowiedniej jakości zapewni stylowe funkcjonowanie źródła światła na długi czas od zakupu, bez konieczności dokonywania naprawy. Długi stelaż lampy podłogowej powinien być jednocześnie mocny oraz smukły. lampa stojąca podłogowaWprowadzanie topornych dodatków do przestrzeni może spowodować przytłaczającą atmosferę, a nie o to w oświetleniu swojej życiowej przestrzeni chodzi. Lampa stojąca podłogowa umieszczona w strategicznym miejscu pokoju lepiej oświetli otaczające sprzęty, pozwalając im wyrazić pełniej swój prezentacyjny potencjał. Kupując podłogową lampę trzeba pamiętać, że sprzęt może się wywrócić. Warto zainwestować w solidne rozwiązanie, którego bezawaryjnego działania będzie można być pewnym ( i to przez długie lata).