Zabezpieczenie upraw na zimę dla każdego ogrodnika jest dużym wyzwaniem. Dla mnie było to wyzwanie ogromne. Nikt z nas nie chce, aby jego uprawy zostały uszkodzone. Coraz częściej do okrywania upraw wykorzystywana jest agrowłóknina. Okrycie z agrowłókniny ma wiele zalet. Na pewno nie uszkadza roślin oraz ich nie obciąża. Do tego przepuszcza (częściowo) powietrze, wilgoć oraz światło. Tym samym rośliny mogą kontynuować wegetacyjne procesy. Nic więc dziwnego, że agrowłóknina wygrywa ze swoją konkurencją. Jest to najbardziej skuteczny materiał do okrywania roślin. Ja używam wyłącznie agrowłókninę i polecam ją wszystkim swoim znajomym.

Gdzie kupić agrowłókninę?

agrowłókninaWiele osób zastanawia się gdzie w ogóle można agrowłókninę zakupić? W zasadzie mamy kilka możliwości. Możemy udać się do sklepu ogrodniczego stacjonarnego czy też skorzystać z usług sklepu internetowego jak na przykład https://alejka24.pl/pol_m_Agrowloknina-222.html.Polecam ten internetowy sklep ze względu na duży wybór oraz przystępne ceny. W sklepie tym mamy dostępnych wiele rodzajów agrowłókniny. Znajdziemy agrowłókniny o różnych grubościach jak i także o różnych kolorach. Sam wybór agrowłókniny również stanowi kłopot. Źle wybierając typ agrowłókniny, może narobić więcej szkód, a niżeli pożytku. Musimy zatem poznać specyfikację każdej agrowłókniny i dowiedzieć się do czego konkretnie służy.

Na zimę tylko biała agrowłóknina zimowa

Agrowłókninę najczęściej stosuje się właśnie na zimę. Agrowłóknina ochroni nie tylko nasze uprawy, ale także drzewka, krzewy czy też pnącza. Nie będzie im straszny mróz czy też zimny wiatr. Pamiętajmy, aby na zimę wybierać wyłącznie białą agrowłókninę. Najlepiej taką o grubości 50 gram/m2. Agrowłókninę tą bez problemu znajdziemy, ponieważ najczęściej nosi ona nazwę agrowłókniny zimowej. W przydomowych ogródkach jak i także na działkach zimowa agrowłóknina znajdzie swoje zastosowanie w okrywaniu winorośli, ochronie iglaków oraz wszystkich gatunków roślin, które nie są odporne na działanie negatywne zimy. Oczywiście nie zapominajmy o swoich uprawach warzyw, które obowiązkowo muszą być osłonięte na zimę. Można tutaj wyróżnić zimujący por, szpinak czy też pietruszka. Z praktycznych informacji musimy także wiedzieć, że agrowłóknina nie ma prawej czy też lewej strony. Zupełnie nie ma zatem znaczenia jak rozłożymy agrowłókninę. Po okryciu danych roślin agrowłókniną brzegi możemy obwiązać sznurkiem czy też zszywaczem. Przy podstawie rośliny warto obsypać agrowłókninę ziemią. Chodzi o to, aby wiatr nie podwiał jej. Można także pokusić się o przyszpilenie gwoździami długimi z podkładką. Gdy mamy problem z wyborem konkretnej agrowłókniny, to jak najbardziej powinniśmy zaznajomić się z rodzajami agrowłóknin. Nie możemy przecież sobie pozwolić na zakup złej agrowłókniny. W sklepie internetowym do każdego produktu mamy opis, a więc nie powinniśmy mieć zbyt większego problemu. Z wyborem także nie musimy się spieszyć.