W sklepach mnóstwo jest różnych pięknych kompozycji na okno. Firany i zasłony bywają arcydziełem sztuki krawieckiej i wyobraźni. Wciąż jednak wybiera się prostotę. Nie może być inaczej, skoro najzwyklejsza firana ma w sobie najwięcej uroku. Jest też praktyczna i idealna jako ozdoba okienna w najpiękniejszych wnętrzach.

Praktyczne firany na dowolny wymiar

Firany metrażowe gładkie

Możliwość zamówienia firan na konkretny wymiar jest praktyczna. Można zamówić dokładnie takie, jakie są potrzebne. Rozmiary okna nie są żadnym utrudnieniem w ładnym jego udekorowaniu. Jak szerokie mają być firany metrażowe gładkie, to zależy i od okna, i od pomysłu na ich marszczenie. Mogą być różnie, mniej i bardziej marszczone – to także jest w nich atrakcyjne. Gładkość firan sprawia, że pasują do każdego wnętrza. Jeśli chce się je zestawić z zasłonami, to pasują do każdych. Dobrze wyglądają i ze wzorzystymi, i z gładkimi. Gładkie firany cięte z metra można zawiesić wprost na okno albo zrobić coś z nich.

Elegancki wystrój okna w salonie

Firany takie wybiera się nie tyle nawet z powodu ich praktyczności, ile piękna. Ich skromny urok to kwintesencja elegancji. Nie trzeba robić z nich nic wymyślnego. Zwykła firana, obszyta tylko, może być ozdobą okna. I choć to coś tak prostego, to firany metrażowe gładkie mogą dać różny efekt. W eleganckim salonie mogą pojawić się wraz z delikatnie wzorzystymi zasłonami. Nowoczesne i eleganckie wnętrza może ozdobić sama firana. To zapewnia lekkość aranżacji. Dzięki mocniejszemu jej zmarszczeniu zyska się też efekt ciepła.

Firanka w romantycznym wnętrzu

Jak prezentuje się gładka firana cięta z metra w oknie, to zależy nie tylko od jej marszczenia. Ważna jest jej długość. Firanę można spiąć ładną klamrą. W romantycznym wnętrzu sypialni można umieścić firanę, której dół leży na podłodze. Jest to piękne, choć mało praktyczne. Wymaga dużej dbałości o czystość podłogi. Jeśli za oknem jest roślinność, to firanę można spiąć klamrą. Firana może znajdować się na środku albo z boku. Klamra może przytrzymywać materiał na różnej wysokości. Różny może być więc wystrój okna, ale zawsze jest pięknie i romantycznie. Firana metrażowa to wybór praktyczny. Jest piękna i daje pole do popisu dla kogoś, kto lubi wykazywać się kreatywnością. Jest idealna do aranżacji skromnych i ekskluzywnych. Podobają się firany metrażowe gładkie osobom, które lubią zmiany. Ta sama firana może zostać odmieniona przez jakieś proste działania. Jak przestanie być potrzebna w jednym wnętrzu, można ją wykorzystać w innym.