Nie od dziś wiadomo, że zależy nam na tym, aby nasz dom był atrakcyjny pod względem wizualnym. Z tego też względu bardzo starannie dobieramy wszelkie elementy dekoracyjne. Bardzo wiele osób decyduje się również na samodzielne przygotowanie ozdób. W tym celu używa się mnóstwa różnego rodzaju materiałów, które możemy zakupić między innymi w sklepach z artykułami DIY. 

Co warto wiedzieć o foamiranie?

Do czego warto wykorzystać foamiran?Foamiran to pojęcie, które dla większości ludzi brzmi dość enigmatycznie. Jest ono jednak znane osobom, które interesują się wykonywaniem różnego rodzaju ozdób oraz dekoracji. Wspomniany foamiran to nic innego jak pewien rodzaj tworzywa sztucznego, które możemy zakupić w większości sklepów DIY. Mowa tutaj zarówno o sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Czym charakteryzuje się to tworzywo? Jest to specjalna pianka, której największą zaletę stanowi wszechstronność wykorzystania. Musimy pamiętać o tym, że tworzywo to dostępne jest w wielu różnych kolorach, dzięki czemu możliwe jest stworzenie rozmaitych aranżacji. Atutem foamiranu jest także to, że jest on niesamowicie plastyczny. Dzięki temu stworzenie z niego dekoracji jest bardzo przyjemne i nie przysparza większych trudności. Pianka ta polecana jest zarówno doświadczonym jak i początkującym miłośnikom. DIY. Możemy ją kupić w większości sklepów z artykułami plastycznymi (np. tutaj: https://nastrychu.pl/Foamiran-jak-uzywac-blog-pol-1523368325.html).

Jakie ozdoby przygotujemy z foamiranu?

Jak już zostało wspomniane w powyższym akapicie, foamiran nadaje się do użycia przez każdego, kto chce stworzyć nietuzinkowe dekoracje. Jakie ozdoby możemy zatem przygotować z tego tworzywa? Tak naprawdę możliwości jest multum, a ogranicza nas jedynie nasza fantazja. Nie sposób jednak ukryć, że najczęściej z foamiranu wykonuje się kolorowe kwiaty. Wyglądają one bardzo realistycznie, zwłaszcza jeżeli naprawdę przyłożymy się do ich wykonania. W internecie oraz czasopismach o tematyce DIY znajdziemy całe mnóstwo porad dotyczących tego jak krok po kroku stworzyć oryginalną dekorację z foamiranu. Trzeba mieć na uwadze, że bardzo pomocne mogą okazać się wykrojniki. Korzystając z nich możemy wyciąć z foamiranu kwiaty o naprawdę ciekawym kształcie. Jeżeli jednak nie posiadamy owych wykrojników, śmiało możemy użyć zwyczajnych nożyczek. Należy jednak mieć na uwadze bardzo staranne i dokładne wycinanie poszczególnych kształtów. Na początku naszej przygody z DIY dobrze byłoby przygotowywać proste dekoracje. Foamiran mimo swojej plastyczności jest materiałem, który wymaga odpowiedniego traktowania. Zanim więc zdecydujemy się na przygotowanie z niego skomplikowanej dekoracji, opanujmy wycinanie kwiatów o stosunkowo prostych kształtach.