Połączenie przyjemnego z pożytecznym – właśnie taka powinna być lampa do salonu, sypialni lub gabinetu. Lampa uzupełniająca górne oświetlenie to zwykle niski wariant na stół lub wysoka lampa stojąca. Wariant stojący zaoszczędzi miejsce na blacie i nada szyku całemu pomieszczeniu. Może to być lampa podłogowa stalowa lub mosiężna, lampa z tkaniny, drewniany trójnóg lub wiele innych.

Oświetlenie domowe – design i funkcjonalność

Ważne, aby artykuły przeznaczenia domowego były użyteczne – pełniły funkcje, do jakich są przeznaczone, były wygodne i praktyczne. Ale wiele przedmiotów tego rodzaju stanowi jednocześnie element dekoracyjny. Z połączenia designu i funkcjonalności powstały lampy podłogowe. Jej oryginalny wygląd zachwyci fanów wnętrz w stylu industrialnym, ale nie tylko. Minimalistyczne wykonanie sprawia, że będzie pasować do różnie zaaranżowanych pomieszczeń.

Jakość wykonania i wygoda użytkowania

Wybór lampy podłogowej mosiężnej oznacza długoletnią satysfakcję z produktu. Wykonana ze szlachetnego materiału lub metalu imitującego mosiądz będzie stylowym dodatkiem do domu lub nowoczesnego biura. Prosta konstrukcja lampy nadaje szyku, a nachylenie jej klosza może być regulowane, aby osiągnąć odpowiedni kąt padania oświetlenia. Tak jest w przypadku lamp podłogowych w kolorze mosiężnym. Pasują do nich wszystkie typy żarówek, co również pozwala na kontrolowanie mocy światła. Podstawa większości lamp jest niewielka i nienachalnie wygląda, ale stabilnie podtrzymuje lampę na podłodze. Całość może ważyć jedynie 8kg, dzięki czemu przeniesienie jej w inne miejsce nie stanowi problemu.
Lampy podłogowe w stylu industrialnym nawiązują wyglądem do ulicznych latarni z przeszłości. Są klasyczne, proste i szykowne. Będą pasować do różnych aranżacji. Jednak ich miejski charakter idealnie pasuje do modnego stylu industrialnego.

Lampy podłogowe – idealne do wnętrz industrialnych i klasycznychWyposażenie wnętrza w stylu industrialnym

Nurt industrialny we wnętrzarstwie powstał w odpowiedzi na potrzeby – swój początek zawdzięcza kryzysowi w USA. Kiedy masowo upadały przedsiębiorstwa, pozostało wiele magazynów i hal przemysłowych. Ludzie zaczęli je urządzać, przynosząc doń meble użytkowe, czyniąc z nich mieszkania i pracownie artystyczne. W ten sposób powstał styl łączący prostotę i surowość przemysłową z domowym ciepłem drewna i praktycznym umeblowaniem. Specyficzne dla stylu industrialnego są drewniane stoły z metalowymi nogami. Adekwatnym detalem będzie też wiszący stalowy klosz lub lampa podłogowa. Jej uliczna estetyka pasuje do surowych ścian i drewnianych skrzyń.