Wycieraczki samochodowe stanowią niezbędne wyposażenie każdego samochodu. Bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Podczas opadów deszczu czy śniegu jazda bez sprawnych wycieraczek jest wręcz niemożliwa. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie kontrolować ich stan i w razie konieczności dokonać wymiany na nowe. Wiedzieć zatem trzeba, kiedy wycieraczki powinno się wymieniać i czym kierować się przy zakupie nowych.

Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?

Pierwszym objawem tego, że wycieraczki należy wymienić na nowe jest ich głośna praca. Jeśli wycieraczki zaczynają piszczeć lub trzeszczeć, a do tego nie zbierają odpowiednio wody to znak, iż przeszedł czas na ich wymianę. Często po dłuższym użytkowaniu wycieraczek te zaczynają pozostawiać na szybie smugi. Jeśli smugi zaczynają się pojawiać na centralnej części szyby to również oznacza, że obecne wycieraczki wymagają wymiany. Nie oznacza to jednak, że trzeba specjalnie czekać, aby wycieraczki zaczęły wykazywać te objawy. Należy regularnie kontrolować ich stan, nawet jeśli te wciąż działają bez zarzutu. Przede wszystkim sprawdzić trzeba czy część gumowa nadal dobrze trzyma się pióra. Kontrolować należy również czy na metalowej części wycieraczek nie zaczyna pojawiać się rdza. Jeśli tak, to niestety wymiana wycieraczek także jest nieunikniona. Na rynku dostępne są różne modele wycieraczek. Wystarczy spojrzeć na ofertę wycieraczkidoszyb.pl, aby się o tym przekonać. Generalnie wycieraczki samochodowe podzielić można na trzy rodzaje.

https://wycieraczkidoszyb.plRodzaje wycieraczek samochodowych

Wycieraczki podzielić można na szkieletowe, bezszkieletowe oraz hybrydowe. Wycieraczki szkieletowe posiadają metalowe ramię przyciskające do szyby pokryte gumą pióro. Jest to najpowszechniejszy i najtańszy rodzaj wycieraczek. Niestety mają swoje wady. Mowa tu głównie o tym, że w przypadku wycieraczek szkieletowych guma często nie przylega do szyby w sposób równomierny. Dlatego przy większych prędkościach wycieraczki te nie zbierają wody odpowiednio skutecznie. Z kolei wycieraczki bezszkieletowe posiadają ramię połączone z piórem. Dzięki temu zdecydowanie lepiej przylegają do szyby samochodu. Są skuteczne nawet przy większych prędkościach. Charakteryzują się również dużą trwałością i odpornością. Trzeba jednak wiedzieć, że wycieraczki bezszkieletowe nie pasują do wszystkim modeli starszych aut. Trzecim rodzajem wycieraczek są wycieraczki hybrydowe stanowiące połączenie wycieraczek szkieletowych i bezszkieletowych. Wszystkie te rodzaje wycieraczek dostępne są w sklepie wycieraczkidoszyb.pl.

Jak dbać o wycieraczki samochodowe?

Aby przedłużyć żywotność wycieraczek należy o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim zimą wycieraczek nie można używać do zeskrobywania lodu. Po pierwsze, jest to nieskuteczne, a po drugie to prosta droga do ich uszkodzenia. Wycieraczki nie powinny być także włączane, kiedy szyba jest sucha. W ten sposób niszczą się pióra wycieraczek. Warto pamiętać także o tym, aby w lecie, jeśli auto ma być przez długi czas nieużytkowane, a stać ma na nasłonecznionym miejscu, zdjąć pióra wycieraczek. Niezależnie od tego jak dobre wycieraczki kupiłoby się na wycieraczkidoszyb.pl to zawsze należy tych zasad przestrzegać.