Nagrywanie dobrej jakości materiałów filmowych nie należy do najprostszych. Oprócz tego, że konieczny jest interesujący pomysł, który zwróci uwagę innych, to istotny jest także zaawansowany sprzęt, aby nagrania były najwyższej jakości. Jak wybrać najlepszą kamerę do nagrywania? Który mikrofon wybrać – przewodowy czy bezprzewodowy? Dlaczego oświetlenie jest tak istotne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jak dobrać odpowiednią kamerę do nagrywania?

Podczas zakupu nowej kamery cyfrowej ważne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych elementów. Aby mieć pewność co do jakości urządzenia, warto zajrzeć na stronę bemixmedia.pl, na której konsument znajdzie każdą kamerę w stosunkowo niskiej cenie. Przed zakupem szczególnie powinniśmy zainteresować się obiektywem. Każdy z nich umożliwia zarówno przybliżanie, jak i oddalanie obrazu, co jest często bardzo istotne podczas nagrywania z dalszych odległości. Możemy wyróżnić zoom optyczny i cyfrowy. W przypadku tego drugiego podczas przybliżenia mamy do czynienia ze znacznym pogorszeniem obrazu, natomiast obiektyw optyczny w każdym przypadku gwarantuje najwyższą jakość. Ważnym parametrem jest także jasność (niższa wartość oznacza jaśniejszy obraz), a także ogniskowa (mniejsza oznacza szerszy kadr). Wiele kamer cyfrowych ma również ekrany LCD, dodatkowo dysponują różnymi systemami stabilizacji obrazu. Każdy z tych elementów ma ogromne znaczenie, dlatego warto porównać możliwości poszczególnych modeli i dopiero na tej podstawie podjąć odpowiednią decyzję.


bemixmedia.plMikrofon – przewodowy czy bezprzewodowy?

W tym przypadku wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji. Najwyższej jakości mikrofony zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, znajdziemy w sklepie internetowym bemixmedia.pl. Z reguły mówi się, że mikrofony przewodowe gwarantują lepszą jakość i niezawodność podczas nagrywania, jednak te bezprzewodowe są znacznie wygodniejsze i komfortowe. Aby podjąć ostateczną decyzję, należy zwrócić uwagę na czułość, szum własny, zakres dynamiczny i częstotliwości, poziom ciśnienia akustycznego i odstęp sygnału od szumu.


Istotność oświetlenia podczas nagrywania

Jeśli nagrywamy w zamkniętych pomieszczeniach lub na zewnątrz, gdy jest już dość ciemno, istotne okaże się oświetlenie, które znaleźć można na bemixmedia.pl. W tym przypadku znów przede wszystkim ważne są indywidualne preferencje. Przydatne mogą okazać się lampy błyskowe lub lampy stojące, które oświetlą zarówno przedmioty, jak i poszczególne osoby. Jednak, aby jakość nagrania była na wysokim poziomie, odpowiednie światło jest niezbędne.