Niezależnie od tego, czy urządzamy dom, mieszkanie, pomieszczenie usługowe czy handlowe – z pomocą przychodzi studio wizualizacji, które w obrazowy i bardzo przystępny sposób zaprezentuje końcową wizję projektu. Jak nietrudno się domyśleć, jest to rozwiązanie bardzo pomocne, albowiem pozwala zobaczyć efekty finalne aranżowanego wnętrza w rzeczywistości, a nie tylko na kartce papieru. Wizualizacja to profesjonalne narzędzie, z którego chętnie korzystają zarówno deweloperzy i producenci, jak również osoby planujące przeprowadzić gruntowną metamorfozę domowej przestrzeni.

Wizualizacja i jej nieograniczone możliwości

Najogólniej mówiąc, wizualizacja wnętrz pozwala uzyskać szczegółowe wyobrażenie o wyglądzie aranżowanej przestrzeni. Umożliwia dowolne manewrowanie kolorami, umiejscawianie mebli czy dobór dodatków. Co ciekawe, te fotorealistyczne technologie nie tylko oddają faktyczny stan interesującego obiektu, ale również sąsiadującego otoczenia.

Wizualizacje wnętrz i budynków

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wizualizacje wnętrz, które pozwalają zobaczyć, jak będzie prezentowało się wymarzone mieszkanie lub pomieszczenie przed rozpoczęciem remontu. Projekty są elastyczne i mogą podlegać licznym korektom – uwzględniając osobiste preferencje i oczekiwania klienta.

Kolejną interesującą gałęzią fotorealistycznych technologii są wizualizacje architektoniczne. W sposób szczególny cenione przez deweloperów, albowiem pozwalają przyszłym nabywcom urzeczywistnić wizję budowanej nieruchomości, która znajduje się na etapie planowania lub realizacji. Obejmują zarówno domy jednorodzinne, szeregowce, całe osiedla wraz z zagospodarowaniem działki. Bardzo dokładne i precyzyjne, pokazujące obiekt w jak najlepszym świetle.

Nie tylko domy i mieszkania

Wizualizacje wnętrz i salonu motionwaveWizualizacje obejmują nie tylko projekty mieszkań, domów czy przestrzeni komercyjnych. W swej uniwersalności zastosowania są zachwycające, albowiem mogą obejmować niemalże każdą dziedzinę naszego życia. Nieocenione w tym zakresie są wizualizacje produktowe, pozwalające na stworzenie dokładnego obrazu oferowanego do sprzedaży przedmiotu. Z jej dobrodziejstw korzysta szerokie grono producentów i sprzedawców, przede wszystkim z uwagi na oszczędność czasu. Przygotowanie wizualizacji zajmuje mniej czasu niż przeprowadzenie profesjonalnej sesji fotograficznej. Nie wspominając już o tym, że pozwala na wprowadzenie nieograniczonej ilości poprawek i modyfikacji – w zakresie ujęć, kolorystyki czy ogólnego wyglądu. Wizualizacje produktów mogą być przedstawione w formie animacji 3D, statycznych ujęć, a także obrotu 360 - pokazując klientowi oferowany przedmiot z każdej strony. Chętnie stosowane w branży spożywczej, kosmetycznej, elektronicznej czy motoryzacyjnej. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się we wnętrzarstwie, albowiem pozwala zaprezentować każdy element wystroju z uwzględnieniem odbijanego światła czy faktury powierzchni.

Wizualizacje drzwi i okien

O ile wirtualne projekty wnętrz, budynków czy produktów nie wywołują większego zaskoczenia, tak wizualizacje drzwi i okien dla niektórych mogą stanowić nowość. Chodzi w nich o to, aby umiejętnie przedstawić wybrany model okna lub drwi, aby kupujący mógł zobaczyć, jak zaprezentuje się w jego wnętrzu.