Chcąc kupić nowy prysznic do łazienki musimy zastanowić się nad zakupem odpowiedniego modelu. W ofercie producentów wyposażenia oraz mebli łazienkowych znajdziemy prysznic z brodzikiem, bez brodzika oraz modele wykonywane na wymiar. W dzisiejszym wpisie naszą główną uwagę poświęcimy prysznicom z brodzikiem, które jak okazuje się stale posiadają swoich zwolenników. Aby każdy kto poszukuje nowego prysznica wybrał odpowiedni model dla swojego wnętrza, stworzyliśmy listę zalet i wad z posiadania właśnie prysznica z brodzikiem. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą dokonasz odpowiedniego wyboru. Zapraszamy!

Wanna i prysznic w jednym

Osoby, które nie chcą rozstawać się z kąpielami w wannie, a z jakiś powodów nie mogą pozwolić sobie na nią w łazience, prysznic z brodzikiem to idealne rozwiązanie. Co więcej tego typu rozwiązanie sprawdzi się dla wszystkich niewielkich powierzchni. Brodzik prysznicowy świetnie spełni rolę mini wanny, zwłaszcza dla mniejszych dzieci, które uwielbiają bawić się podczas kąpieli. Warto jednak pamiętać, że brodzik nie gwarantuje bezpieczeństwa i tak jak podczas kąpieli wannie należy pilnie obserwować bawiące się dzieci. Jeśli interesuje nas zarówno dłuższa kąpiel jak i szybkie wzięcie prysznica, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej głębokości brodzika prysznicowego.

brodzik prysznicowyUdogodnienia

Brodzik prysznicowy jest polecany dla osób, które pragną zachować zarówno wannę, jak i prysznic w łazienkowej przestrzeni. Wybierając model z brodzikiem można spotkać się z ciekawą ofertą producentów, która posiada dodatkowe elementy oraz właściwości. Osoby starsze bądź osoby, które nie posiadają problemów z poruszaniem się, ale podczas brania kąpieli pod prysznicem chciałyby na chwile usiąść, znajdą brodzik ze specjalnym siedzeniem. Oczywiście siedzisko można dokupić osobno, lecz jeśli kupujemy prysznic z myślą o wymagających troski osobach, z tą myślą w sklepie znaleźć można specjalne modele. Miejsce na chwilowy spoczynek pełni zazwyczaj jeden z rogów brodzika, które posiada specjalne wgłębienie.

Wysoki próg

Prysznice, które posiadają głęboki brodzik prysznicowy nie zawsze sprawdzą się w przypadku użytkowania ich przez osoby starsze. Głębsze modele, jak i te standardowe mogą przysporzyć sporo problemów przy wchodzeniu i wychodzenia podczas kąpieli pod prysznicem. Osoby, które na co dzień posiadają problem z poruszaniem się, prysznic z brodzikiem pomimo swojej podwójnej funkcji może okazać się niebezpieczny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Jeśli zatem kupujemy nowy prysznic, z którego będzie korzystać cała rodzina, pamiętajmy o najbardziej wymagających uwagi członkach rodziny. Różne modele płytkich brodzików prysznicowych znajdziecie na https://www.lazienka-delux.pl/brodzik-prysznicowy-cat-4.