Jest coś niesamowitego w zapachu domowym. Nie zawsze mamy całkowitą świadomość, że tam jest, ale kiedy wchodzimy do pokoju o pewnym zapachu, pamięć natychmiast podsuwa nam obrazy i wspomnienia. Któż by nie chciał, aby w jego mieszkaniu pachniało jak w babcinej kuchni? Aby stworzyć ten efekt w swoim domu, trzeba najpierw wyeliminować wszelkie nieprzyjemne zapachy. Soda oczyszczona jest doskonałym środkiem dezodoryzującym i to ona powinna być podstawowym narzędziem do przygotowania mieszkania na przyjęcie nowego zapachu. Dopiero po oczyszczeniu atmosfery możemy przejść do zastanawiania się, czy w naszym domu lepiej sprawdzi się kominek do wosku czy strategicznie rozmieszczone świece zapachowe.

Aromatyczny kociołek

zioła

To bardzo prosty i efektywny sposób na ładnie pachnący dom. Trzeba zagotować wodę w małym rondlu i dodać do niej plastry cytrusów i zioła takie jak lawenda lub mięta. Uwalniany za pomocą ciepła słodki zapach roznosi się po domu - łatwa sztuczka, która nadaje się zarówno na imprezy jak i do codziennego użytku.

Słoiki wypełnione zapachem

Pomysł podobny do poprzedniego, tyle że zamiast rondelka używamy jakichś żaroodpornych słoików. Wystarczy wlać do nich gotującą się wodę i dorzucić kilka dodatkowych składników takich jak laski cynamonu czy suszone jabłka. Gotowe, w całym domu pachnie świętami.

Topiony wosk

Topienie i lanie wosku kojarzy się nam głównie z wróżbami, które organizuje się w trakcie tradycyjnych andrzejek, ale jest to również fantastyczny sposób na pięknie pachnący dom. Dodatkowym bonusem takiego rozwiązania jest kominek do wosku, który zazwyczaj pięknie się komponuje z wystrojem mieszkania. Jak to działa? Kominek do wosku roztapia specjalnie przygotowane bloczki aromatyzowanego wosku naturalnego lub roślinnego. W trakcie procesu roztapiania uwalniają się olejki eteryczne, które nadadzą naszemu mieszkaniu wybrany przez nas zapach. Można je znaleźć np. tu https://markoweswiece.pl/pol_m_Akcesoria_Kominki-Zapachowe-304.html

Czyszczenie zlewu

Bardzo często źródłem nieprzyjemnego zapachu jest kuchenny zlew. Na szczęście stosunkowo prosto jest temu zaradzić – wystarczy spłukać go ciepłą wodą ze sporą ilością soku cytrynowego. Jeśli pomimo tego zapach utrzymuje się, do zlewu trzeba wlać 1/2 szklanki sody oczyszczonej i obficie spłukać gorącą wodą..

Strategicznie rozmieszczone świece

Świece są oczywistym sposobem, aby cały dom pachniał słodko, ale sprytne ich rozmieszczenie może zwiększyć ich skuteczność. Co ciekawe, świece mają wiele zastosowań nawet wtedy, kiedy... nie są zapalone. Wydzielają one na tyle mocny aromat, że staje się on wyczuwalny w powietrzu. Dobrym pomysłem jest też ustawienie takiej nie zapalonej świeczki do szafy z ubraniami, aby nadać im przyjemnego zapachu.