Instalacje gazowe, wodne, czy elektryczne, które posiadamy w domu, powinny być maksymalnie wytrzymałe i gwarantować nam funkcjonalność oraz bezpieczeństwo w użytku. Warto zainwestować w tej sytuacji w pomocniczy sprzęt z dobrej jakości materiału, który będzie zapewniał bezproblemowe zamocowanie instalacji.

Umocowania do instalacji

opaska ślimakowa

Jedną z formą mocowań instalacji jest opaska ślimakowa. Warto zainwestować przede wszystkim w taką, która będzie wykonana ze stalowej taśmy. Zapewni to trwałość instalacji. Ważne jest w tym przypadku także uzębienie asymetryczne, a także specjalnie zaokrąglone brzegi, które spowodują, że opaska ślimakowa nie ulegnie uszkodzeniom. Opaska ślimakowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być ona używana do połączeń w instalacjach wodnych oraz gazowych, ale jest ona przydatna także w ogrodnictwie,  czy w rolnictwie. Także specjaliści od branży motoryzacyjnej mogą wykorzystywać tego typu rodzaj zamocowań. Np. chłodnice w silnikach wymagają porządnego zamocowania. Innym rodzajem opasek, są zrobione z tworzywa sztucznego, ale wzmocniona specyficzną spiralą stalową. Dzięki niej opaska ślimakowa nie ulegnie uszkodzeniom. Kolejną istotną funkcją jest nierdzewność - bardzo ważna cecha pozwalająca utrzymać przez wiele lat instalacje maksymalnie zabezpieczoną.

Gdzie zakupić różnego rodzaju umocowania?

Obecnie dzięki postępowi technologicznemu, mamy mnóstwo miejsc, w których zakupimy wysokiej jakości opaski ślimakowe. Znajdziemy je zarówno specjalnych sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Wybór takich akcesoriów wymaga bowiem dokładnej analizy - dlatego warto prześledzić wszystkie dane, które są wyszczególnione na stronach sklepu, a także skontaktować się ze specjalistami. Będą oni w stanie doradzić osobom, które nie znają się na tej dziedzinie. Cena opasek ślimakowych nie jest wysoka. Za najtańsze zapłacimy już poniżej jednej złotówki. Nieco droższe będą kosztować w okolicach pięciu złotych. Te ostatnie są najczęściej pokryte stalą węglową o powłoce antykorozyjnej. To opaski przeznaczone głównie do węży, np. w branży motoryzacyjnej. Również w przemyśle stoczniowym, czy chemicznym jest ona pożądana i ma zastosowanie. Zakup akcesoriów przez internet jest o tyle wygodny, że można nabyć wybrany asortyment dzięki kilku kliknięciom i szybko połączyć się z naszym bankiem na platformie transakcyjnej. Żeby odebrać produkt, nie trzeba wychodzić z domu, gdyż możliwa jest opcja dowozu przez kuriera, który najczęściej jest w stanie dostarczyć przesyłkę w ciągu jednego do pięciu dni.