Nasze babcie potrafiły stworzyć coś z niczego. Tworzyły tradycyjne „pająki”, umieszczane pod sufitem, zwierzątka z papieru lub kwiaty z bibuły do samodzielnie wykonywanej palmy wielkanocnej bądź ustawienia w wazonie. Przez pewien czas ręcznie wykonywane dekoracje traktowane były jako element wiejskiego kolorytu. Obecnie wracają do łask w postaci dekoracji do mieszkania lub oryginalnego prezentu! Sprawdź, jak zrobić kwiaty z bibuły marszczonej.

Najprostsze kwiaty, czyli jak zrobić kwiaty z bibuły marszczonej

jak zrobić róże z bibuły, jak zrobić kwiaty z bibuły marszczonej, jak zrobić kwiaty z papieru na kartkę

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kwiaty z bibuły marszczonej, musisz wiedzieć, że nie potrzebujesz wyjątkowych umiejętności manualnych ani drogich materiałów. Takie kwiaty są dziecinnie proste w wykonaniu. Będziesz potrzebować: różnych kolorów bibuły, nożyczek, sznurka oraz kleju w sztyfcie lub pistoletu do klejenia na gorąco. Pierwszy krok to rozprostowanie bibuły (nie rozwinięcie!), tak aby jej warstwy nie były za grube i dały się ciąć nożyczkami. Możesz odmierzyć linijką szerokość 10 centymetrów lub traktować wysokość kwiatu „na oko” - dzięki temu różne kwiatki będą różniły się rozmiarem i stworzą wrażenie niewymuszonej naturalności. Jedną ręką chwyć pasek bibuły, drugą natomiast tnij wąskie paseczki od jednego końca, zostawiając nierozcięte 2-3 centymetry. Po rozwinięciu paska zobaczysz, że powstała długa wstęga z wąskimi paseczkami. Teraz przygotuj środek kwiatu: z innego koloru bibuły wytnij lub urwij płaski kawałek (na przykład rozmiaru 20 x 20 centymetrów), na jego środku umieść pogniecione ścinki lub bibułę, chwyć rogi i zawiń, tworząc kulkę na wąskiej pałeczce. Teraz wystarczy zacząć owijać pasek wokół tego słupka, tworząc płatki kwiatu. Na koniec połącz ostatni kawałek bibuły za pomocą kleju w sztyfcie lub kleju na gorąco lub umocuj konstrukcję, obwiązując ją ciasno sznurkiem. Jeśli przygotujesz patyczki szaszłykowe, owinięte zieloną bibułą, lub zieloną kartkę A4, zwiniętą w ciasny rulonik, możesz od razu umocować kwiat na łodyżce oraz dodać liście z bibuły lub papieru. Taki kwiaty najbardziej przypominają astry. Jeśli wykonasz ich kilkanaście, będą pięknie prezentować się w wazonie.

Jak zrobić róże z bibuły?

Do wykonania róży potrzebujesz sztywnej bibuły marszczonej, tak zwanej krepiny. Wytnij z niej kilkanaście płatków w różnych rozmiarach – od najmniejszych po równe połowie wysokości rulonu krepiny. Płatki rozciągnij w palcach w ich centrum i od góry, zostawiając dół nierozciągnięty. Teraz wystarczy za pomocą kleju na ciepło zacząć od przyklejenia do patyczka małych płatków( pamiętaj, aby nachodziły na siebie), następnie coraz większych, kończąc do największych. Róża gotowa! Tak stworzone kwiaty są piękną dekoracją salonu lub tłem w studiu fotograficznym. Ich bukiet będzie też pięknym prezentem!

Jak zrobić kwiaty z papieru na kartkę?

ak zrobić róże z bibuły, jak zrobić kwiaty z bibuły marszczonej, jak zrobić kwiaty z papieru na kartkę

Kartka A4 jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Za jej pomocą możesz stworzyć wiele przepięknych kwiatów: origami, lilie wodne, maki, różyczki… Jednym z najprostszych pomysłów jest wycięcie spirali, poczynając od brzegu kartki, a kończąc w jej centrum. Jeśli zaczniesz zwijać spiralę od zewnętrznej części, zakończysz małym haczykiem, powstałym w środku, który przykleisz do reszty kwiatu za pomocą kleju. Takie małe kwiatuszki są niezwykle efektowne, jeśli zrobisz ich kilkanaście! Z ich pomocą powstanie dekoracyjna kartka imieninowa lub zaproszenie na uroczystość, udekorowanie ramki na zdjęcie lub szkatułki na biżuterię. Samodzielne wykonywanie kwiatów z papieru jest nie tylko wspaniałym pomysłem na dekoracje, ale wpływa też uspokajająco i relaksująco.