Co prawda co roku mamy do czynienia z innymi trendami, ale to co zawsze jest w cenie to kontrast. Takie urozmaicenie do naszej jadalni możemy wprowadzić poprzez czarne krzesła dopasowane do pozostałych bardzo jasnych, a nawet białych mebli.

Kontrast na topie

Dopasowując odpowiednie czarne krzesła do naszej jadalnianej przestrzeni, uzyskujemy bardzo pełny wizerunek dobrze rozplanowanego pomieszczenia. Kontrast pomiędzy białymi lub jasnymi ścianami i meblami, a gwiazdami pomieszczenia, czyli czarnymi krzesłami doskonale uwypukli charakter naszego domu. Decydując się na dwa kontrastowe kolory musimy jednak uważać, bo zawsze istnieje ryzyko, że w całości, razem z aranżacją reszty domu nie będzie to wyglądać dobrze. Dlatego jeśli czarne krzesła w salonie czy jadalni, w pozostałej części domu też powinno się pojawić jakieś nawiązanie do czerni.

Jak wybrać i pielęgnować czarne krzesła?

Czerń jest niezwykle elegancka ma jednak pewne wady, szybko się kurzy i ciężko utrzymać ją w czystości. Najgorzej będzie w przypadku zupełnie płaskich, dużych powierzchni w przypadku czarnych krzeseł będzie już łatwiej pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy materiał, z jakiego zostały one wykonane. Jeśli nasz salon czy jadalnia są utrzymane w stylu klasycznym/tradycyjnym, najlepszym materiałem na czarne krzesła będzie oczywiście drewno. Trwałe, łatwe utrzymaniu i klasycznie piękne. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na styl nowoczesny, warto zastanowić się nad czarnymi krzesłami np. z plastiku. Nie będzie to materiał tak łatwy w utrzymaniu jak drewno, ale na pewno bardzo efektowny. W przypadku stylu loftowego i dysponowania naprawdę nieograniczoną przestrzenią, świetnie sprawdzą się krzesła z nietypowych materiałów jak czarny beton czy kamień – tego typu krzesła mogą dopełnić nudne wnętrza i nadać im świeżości i wyrazistości.

Egzemplarze pozornie niedopasowane

Jeśli jesteśmy zdecydowani, by nasze wnętrze było niesztampowe, ciekawe i pełne uroku zawsze można zdecydować się na skompletowanie kilku różnych czarnych krzeseł. Niech jedno będzie z plastiku, jedno z drewna, a kolejne ze sklejki, przykrytej niedbale jasną tkaniną. Ponadto do kilku czarnych krzeseł, można dobrać dla kontrastu krzesła białe i zamiennie ubierać je w różne tkaniny, zależnie od pory roku, okoliczności czy po prostu naszego nastroju. Oczywiście to rozwiązanie do wnętrz, w których większość pomieszczeń ma swój nietypowy i unikalny styl. Tylko wtedy wszystko nie będzie się ze sobą gryzło, a nasze mieszkanie na pewno będzie niepowtarzalne.