Ogród jest miejscem, na które zwraca uwagę bardzo dużo osób. To też nic dziwnego, iż każdy kto tylko jest w stanie mieć swój własny ogród chce, aby był oryginalny i pięknie się prezentował oraz cieszył nie tylko oko właściciela ale również mógł być podziwiany przez inne osoby. Dlatego warto przed przystąpieniem do urządzania ogrodu dokładnie zapoznać się z gatunkami roślin, żeby wybrać takie, które będą dobrze pasowały do warunków atmosferycznych oraz podłoża panującego w ogrodzie.

Jakie kwiaty najlepiej wybrać do ogrodu? Jakie kwiaty najczęściej sadzimy w ogrodzie?

jakie kwiaty najczęściej sadzimy w ogrodzie,donice betonowe jak zrobić

Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnego rodzaju kwiatów ogrodowych i to nie tylko jeśli chodzi o gatunek ale również i o odmianę danego kwiatu. Jednakże przy wyborze kwiatów do ogrodu najczęściej każdy kieruje się ich popularnością oraz wymaganiami, jakie muszą zostać spełnione, aby pięknie rosły. Tak więc nie ma się co później dziwić, że w wielu ogrodach można spotkać te same kwiaty. Warto jest więc mieć w ogrodzie rośliny kwitnące wieloletnie, które kwitną o różnych porach roku, a także jednoroczne, jakie z reguły cieszą oczy kwiatami od maja do pierwszych przymrozków. Wśród roślin wieloletnich, które bardzo chętnie są wybierane do ogrodów są między innymi żonkile, krokusy, piwonie, liliowce, rozchodniki, irysy, hortensje, róże, tulipany i goździki. Rośliny te wybierane są tak chętnie przez wiele osób, ponieważ nie tylko pięknie się prezentują ale także nie wymagają zbyt dużej uwagi oraz częstej obróbki. Natomiast jeśli chodzi o rośliny kwitnące jednoroczne to bardzo chętnie wybierane są aksamitki, gdyż są mało wymagające oraz odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Poza nimi uznanie zyskały także astry, cynie, dalie, mieczyki, szałwie, begonie, stokrotki, nasturcje oraz niecierpki.

Tak więc jeśli tylko ktoś ma sporo wyobraźni oraz pomysłu jak w fajny sposób umieścić te rośliny w ogrodzie to może z nich stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Bardzo fajnie również wtopione w ogród prezentują się donice betonowe wypełnione chociażby pelargoniami czy też surfiniami albo petuniami. Co więcej na  donice te wcale nie trzeba wydawać dużej ilości pieniędzy, ponieważ jeśli tylko ktoś ma trochę chęci i czasu to jak najbardziej może je zrobić sam.

Donice betonowe - jak zrobić je tak jak chcemy?

jakie kwiaty najczęściej sadzimy w ogrodzie,donice betonowe jak zrobić

Przede wszystkim koniecznie trzeba mieć takie rzeczy jak chociażby piasek, mieszankę betonową, wodę, wiadro większe i mniejsze najlepiej tej samej serii oraz kielnię.Jeśli te rzeczy są już naszykowane to wystarczy rozrobić zaprawę z gotowej masy, wody i pasku zgodnie z instrukcją na opakowaniu do uzyskania jednolitej w miarę gęstej konsystencji. Następnie trzeba z wiader przygotować formę na betonową donicę. W tym celu w większe wiadro wkładamy mniejsze jednakże w taki sposób, aby zostało ok. 7 cm przestrzeni pomiędzy spodami wiader, ponieważ ta przestrzeń to będzie dno nowo wylanej donicy. Jeśli forma jest gotowa to można przystąpić do powolnego wylewania gotowej masy. Mniejsze wiadro dodatkowo warto obciążyć jakimś kamieniem, żeby nic się nie odkształciło w wylanym betonie. Następnie na kilkanaście godzin odstawić do ściągnięcia. Gdy beton będzie w miarę twardy wyjąć mniejsze wiadro ze środka, a większe jeśli nie będzie chciało wyjść to przeciąć. W ten sposób otrzymamy betonową donicę w bardzo atrakcyjnej cenie.